E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pas përmbytjeve në Serbi, njeriu i parë i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë në vend, Dejan Runtevski, paralajmëroi se janë intensifikuar kontrollet gjatë importit të ushqimit.
Kontroll më i madh për ushqimin nga Serbia
Pas përmbytjeve në Serbi, njeriu i parë i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë në vend, Dejan Runtevski, paralajmëroi se janë intensifikuar kontrollet gjatë importit të ushqimit.

Kudo që ka dyshim nga produktet e ndotura, do të merren disa mostra para se të arrijnë tek konsumatorët.

Një projekt nëpërmjet IPA programeve do të mundësojë që në të ardhmen të kryhen analiza dhe kontroll cilësor i ushqimit të importuar dhe eksportuar.

Projekti në fjalë kushton 1.7 milionë euro, ndërsa në të do të përfshihen Agjencia e Ushqimit, Drejtoria Fitosanitare, Laboratori Fitosanitar Shtetëror dhe Inspektorati Shtetëror i Bujqësisë.

Publikuar: 12.06.2014 | 16:18
Lexuar: 746 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime