E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Prej nesër, gjatë gjithë javës do të kemi mot të ngrohtë me diell, me temperatura mbi 30 gradë. Sinoptikët parashikojnë ndryshime të vogla vetëm gjatë ditës së martë dhe të enjte, kurse ditët tjera do të jenë të ngrohta.
Kthehet i nxehti
Gjatë gjithë javës do të kemi mot të ngrohtë me diell, me temperatura mbi 30 gradë. Sinoptikët parashikojnë ndryshime të vogla vetëm gjatë ditës së martë dhe të enjte, kurse ditët tjera do të jenë të ngrohta.

‘Do të kemi mot kryesisht me diell, dhe i ngrohtë me temperatura të larta në veçanti gjatë mesit të javës, të mërkurën dhe të enjten kur temperatura në vend do të jetë mbi 30 gradë, kurse në pjesën juglindore temperaturat do të arrijnë deri më 35 gradë. Gjatë javës së ardhshme do të kemi mot kryesisht stabil’, tha Kostadinka Arsovska, sinoptikane.

Stina më e ngrohtë e vitit në hemisferën Tokës, vera, sipas kalendarit filloi në orën 12:51. Në të njëjtën kohë për banorët e hemisferës jugore të Tokës filloi dimri.

Publikuar: 21.06.2014 | 17:36
Lexuar: 948 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime