E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

14 studentët më të mirë të fakultetit të elektronikës dhe teknologjive informatike që kryen vitin e parë me notë mesatare 8, fituan bursa nga EVN- Maqedoni dhe kompanitë shtetërore ELEM dhe MEPSO.
EVN, bursa për studentët e elektronikës

14 studentët më të mirë të fakultetit të elektronikës dhe teknologjive informatike që kryen vitin e parë me notë mesatare 8, fituan bursa nga EVN- Maqedoni dhe kompanitë shtetërore ELEM dhe MEPSO.

Bursa është në vlerë prej 6 mijë denarëve në muaj. EVN ndau katër bursa, ndërsa 10 bursa tjera i ndanë dy kompanitë energjetike shtetërore.

Praktika e këtillë do vazhdojë edhe në të ardhmen. Në këtë mënyrë, njerëzit përgjegjës të këtyre kompanive vlerësojnë se realizojnë përpjekjet e tyre për mbështetjen e kuadrove të reja profesionale nga sektori i elektro-energjetikës në mënyrë që të përgatiten që me talentin e tyre të kyçen në zhvillimin e kompanive në të ardhmen.

Nga EVN theksuan se ata tashmë kanë punësuar një pjesë të bursistëve të mëhershëm.

Publikuar: 23.06.2014 | 16:19
Lexuar: 925 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime