E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Manchester City ka nënshkruar me mesfushorin Fernando, të cilin e ka transferuar nga Porto për 15 milionë euro.
City transferon Fernandon


Konfirmimin e këtij transferimi e ka bërë klubi portugez, i cili ka arritur marrëveshje me kampionin e Anglisë për shitjen e lojtarit.

26-vjeçari së bashku me Bacary Sagnan kanë qenë shënjestrat kryesore të Manuel Pellegrinit për këtë afat kalimtar.

Sagna kaloi në Etihad si transfer i lirë, ndërsa Fernando bëhet emri i dytë që i bashkohet Cityt gjatë kësaj vere.

Mesfushori brazilian kaloi te Porto në vitin 2007 nga Vila Nova.

Publikuar: 26.06.2014 | 11:20
Lexuar: 507 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime