E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mongolia, një prej vendeve më misterioze të globit, një hapësirë e stërmadhe shtëpi e vetëm e pothuajse 3 milionë banorëve
Rilindja e Mongolisë (Foto-Video)Shkëlqimin e saj e kishte qindra vite më parë, atëherë kur perandorë të lindur nga kjo tokë pushtonin pambarimisht duke i sjellë pasuri e lavdi vendit të tyre, por më vonë vendi ra në errësirë.

Mongolia, një prej vendeve më misterioze të globit, një hapësirë e stërmadhe shtëpi e vetëm e pothuajse 3 milionë banorëve; një tokë e lënë djerrë ku njerëzit për vite me radhë më shumë kanë menduar të gjejnë rrugët për t’u larguar se sa ato për të mbijetuar në vendin e tyre.

Në sipërfaqe toka mongoliane nuk ofron shumë, për të mos thënë fare, por ndryshe ndodh me nëntokën.

Falë zbulimeve të fundit të pasurive nëntokësore në gaz, naftë e minerale të tjera të çmuara vendi dikur me “qendër e botës” po përjeton një rilindje në të gjitha fushat e që ndjehet më së shumti në kryeqytetin Ulan Bator.
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë
Rilindja e Mongolisë

Publikuar: 03.07.2014 | 16:09
Lexuar: 2180 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime