E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ajo është mahnitur nga zëri i këngëtares së madhe shqiptare, duke performuar disa këngë të saj, ndërsa ka shprehur dëshirën për ta vizituar Shqipërinë
Këngëtarja filipinase këndon Valsi i Lumturisë i Vaçe Zelës (Video)


Kënga e njohur e divës së muzikës shqiptare Vaçe Zela, ‘Valsi i Lumturisë’ është kënduar nga këngëtarja filipinase La Ghia, e cila jeton në Dubai.

Ajo është mahnitur nga zëri i këngëtares së madhe shqiptare, duke performuar disa këngë të saj, ndërsa ka shprehur dëshirën për ta vizituar Shqipërinë

Duket se pasioni për këngët shqiptare është i vjetër për këtë këngëtare, pasi edhe disa vjet të shkuara ajo këndoi një këngë në shqip e cila u bë shumë e klikuar në you tube brenda ditës, për shkak të zërit të mrekullueshëm të këngëtares.

Publikuar: 04.07.2014 | 13:36
Lexuar: 705 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime