E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në një deklaratë për shtyp, Maja Kocijançiç, zëdhënëse e baroneshës Catherine Ashton, kërkoi nga të gjitha palët të vetëpërmbahen nga dhuna dhe të kontribuojnë të gjithë për ruajtjen e marrëdhënieve ndëretnike.
BE apel qytetarëve të përjashtojnë dhunën

Bashkimi Evropian shprehet i shqetësuar me situatën aktuale në vend dhe me protestat që degjeneruan në dhunë.

Në një deklaratë për shtyp, Maja Kocijançiç, zëdhënëse e baroneshës Catherine Ashton, kërkoi nga të gjitha palët të vetëpërmbahen nga dhuna dhe të kontribuojnë të gjithë për ruajtjen e marrëdhënieve ndëretnike.

Ajo tha se BE apelon të gjithë qytetarët që të jenë të qetë dhe të përjashtojnë sjelljet e dhunshme.Deklarata vjen një ditë para protestave të paralajmëruara në Shkup.

Publikuar: 10.07.2014 | 15:52
Lexuar: 647 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime