E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kohëve të fundit janë treguar planet e ndryshme të ndërtesave në Dubai, ku u bën edhe qendra tregtare. Përderisa kjo nuk është e mjaftueshme, Dubai është njëri prej qyteteve më interesante por tani brenda tij do të këtë edhe një qytet
Qyteti i mbuluar projektohet në Dubai (Foto/Video)Sipas Super Cimpressor, ky është një projekt që do të bëj bashkë shumë njerëz, e që do i shmanget nxehtësisë arabe në limit derisa të gjithë mund të argëtohen brenda saj.

Qyteti i mbuluar do të këtë temperaturë të kontrolluar dhe do të ofrojë oaza gjelbëruese në hapësirë 48 milion metra katror.

Kjo është saktësisht ajo çfarë ne nuk kemi mundur ta ëndërrojmë më parë.

Në të do të këtë qendra tregtare, parqe, më shumë se një spital dhe natyrisht ujëvare që duket se janë të gjalla. “SI do ta bëjmë këtë. Duke e zhvilluar projektin pasi që parashihet se me përfundimin e tij në të do të këtë 180 milion vizitorë”.

Për më shumë shikojeni si e kanë projektuar ata këtë qytet.
Qyteti i mbuluar projektohet në Dubai
Qyteti i mbuluar projektohet në Dubai
Qyteti i mbuluar projektohet në Dubai
Qyteti i mbuluar projektohet në Dubai

Publikuar: 10.07.2014 | 18:27
Lexuar: 2129 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime