E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Avokati mbrojtës i ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Ukë Rugova, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, se të premten ka marrë një aktvendim nga Gjykata Themelore, në të cilën refuzohet kërkesa e prokurorit për vazhdimin e paraburgimit të klientit të tij, Ukë Rugova, dhe rrjedhimisht, ai tash dërgohet në arrest shtëpiak deri me 4 shtator.
Ukë Rugova nga paraburgimi në arrest shtëpiak
Avokati mbrojtës i ish-deputetit të Kuvendit të Kosovës, Ukë Rugova, ka thënë për Radion Evropa e Lirë, se të premten ka marrë një aktvendim nga Gjykata Themelore, në të cilën refuzohet kërkesa e prokurorit për vazhdimin e paraburgimit të klientit të tij, Ukë Rugova, dhe rrjedhimisht, ai tash dërgohet në arrest shtëpiak deri me 4 shtator.

“Nuk e di se a është sjellë në shtëpi Ukë Rugova, por pritet shumë shpejt që të arrij. Sot do ta sjellin ata brenda orarit të punës”, ka thënë avokati, Nexhat Shabani.

Rugova është i dyshuar për kryerje të veprës penale të krimit të organizuar në lidhje me veprat penale të mashtrimit, ushtrimit të ndikimit, kontrabandës me emigrantë dhe keqpërdorimit të pozitës zyrtare apo autoritetit.

Publikuar: 18.07.2014 | 14:05
Lexuar: 829 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime