E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Dashuria është histori në jetën e femrës, dhe episod në jetën e mashkullit
Kanë thënë për dashurinë…


Dashuria është histori në jetën e femrës, dhe episod në jetën e mashkullit

Madame de Staël

Të rinjtë mendojnë se vdiset me fashurinë e thyer; jo, me to jetohet deri në pleqërinë e thellë

M. Chevalier

Dhimbja sipërfaqësore dhe dashuria sipërfaqësore zgjatin, dashuritë e thella vriten nga intensiteti i tyre

O. Wide

Askush nuk mund të bëhet aq i huaj sa njeriu që keni dashur më shumë

E. M Remarque

Dashuria, kruarja dhe kolla nuk mund të fshihen

Proverb turk

Në dashuri komandon ai që dashuron më pak

E.d’Houndetor

Dashuria pushon të jetë kënaqësi, kur pushon të jetë fshehtësi

A.Bean

Dashuria është çështje e ndjenjave dhe jo e dëshirave.

I.Kant

Dshuria e parë është e rrezikshme kur është edhe e fundit

B. Nushiq

Jeta është lulja, kurse jeta nektari i saj

V.Hygo

Gabimet janë të mëdha, kur dashuria është e vogël

Proverb italian

Publikuar: 21.07.2014 | 17:42
Lexuar: 828 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime