E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gary Duschl është mbajtës i rekordit në krijimin e vargut më të gjatë me çamçakëzë. Vargun e çamçakëzëve, Gary ka filluar ta krijojë që në kohën kur ishte në shkollë të mesme.
Vargu më i gjatë me çamçakëzë

Gary Duschl është mbajtës i rekordit në krijimin e vargut më të gjatë me çamçakëzë. Vargun e çamçakëzëve, Gary ka filluar ta krijojë që në kohën kur ishte në shkollë të mesme.

Meqë kjo atij iu duk diçka interesante ai vazhdoi ta zgjasë vargun përgjatë jetës së tij.

Për ta vazhduar këtë aktivitet, Gary Duschl tani ndihmohet dhe nga shokët, familja dhe njerëz të ndryshëm, që e ndihmojnë atë duke i dërguar atij çamçakëzë me postë.

Ai shprehet se kjo gjë aspak nuk e lodh, madje e relakson tej mase. Gary ka vendosur ta vazhdojë këtë aktivitet përgjatë gjithë jetës së tij dhe së shpejti presim edhe krijimin e vargut edhe më të gjatë me çamçakëzë.

Publikuar: 09.08.2014 | 14:06
Lexuar: 690 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime