E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Përfaqësuesja e Kosovës më në fund e shënoi fitoren e parë të saj zyrtare, duke e mposhtur Omanin me rezultat 1-0 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Stadiumin e Prishtinës.
Kosova shënon fitoren e parëPërfaqësuesja e Kosovës më në fund e shënoi fitoren e parë të saj zyrtare, duke e mposhtur Omanin me rezultat 1-0 në një ndeshje miqësore të zhvilluar në Stadiumin e Prishtinës.

Kosova mposhti 1:0 Omanin në miqësoren e zhvilluar në kryeqytet, duke shënuar fitoren e parë ndërkombëtare.

Përfundon takimi në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë. Kosova shënon fitoren e parë zyrtare ndërkombëtare.

Imran Bunjaku autor i golit të fitores së parë të skuadrës verdhekaltër.

Tifozët në Stadiumin e Qytetit në Prishtinë fishkëllyen himnin e FIFA-s, gjersa ai po intonohej. Ndryshe, FIFA dhe UEFA po vazhdon të mos e njoh futbollin kosovar plotësisht.

Publikuar: 07.09.2014 | 18:18
Lexuar: 594 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime