E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Është radio italiane “Radio Deejavy”, mediumi i radhës që ka zhvilluar një intervistë me përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasin. Tekniku italian e pranon se kjo fitore ishte e madh dhe shumë e rëndësishme për një vend si Shqipëria.
De Biasi: Fitore e madhe për njëvend të vogëlitorja e Shqipërisë kundër Portugalisë (0-1), në ndeshjen e parë kualifikuese për Evropianin 2016, vazhdon të mbetet temë e “nxehtë” në mediat e huaja.

Është radio italiane “Radio Deejavy”, mediumi i radhës që ka zhvilluar një intervistë me përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasin. Tekniku italian e pranon se kjo fitore ishte e madh dhe shumë e rëndësishme për një vend si Shqipëria.

De Biasi është i vetëdijshëm se kuqezinjtë ndodhen në një grup të vështirë, por ai shpreson se Shqipëria mund të shkojë larg në eliminatorët e EURO 2016.

“Fitore e madh për një vend të vogël. Ne morëm avantazhin e mungesës së Ronaldos. Ata nuk dhanë lojën e tyre më të mirë”, ka thënë De Biasi. “Objektivi ynë nuk është vendi i pestë. Ne do të përpiqem edhe nuk kushton asgjë të ëndërrojmë”, tha ai.

Shqipëria sfidën e radhës e luan më 11 tetor në “Elbasan Arean” kundër Danimarkës.

Publikuar: 14.09.2014 | 10:41
Lexuar: 601 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime