E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Programi
Festivali i Teatrit të Tetovës, edicioni III  nga 26 shtator - 1 tetor 2014

PROGRAMI:

E Premte, 26 Shtator 2014 ora 20:00 – TEATRI I KUMANOVËS

“DARKA E BUDALLENJËVE”
autor: Frensis Veber
regjisor: Dimitar Elenov

aktorë: Qazmedin Nuredini , Shkelqim Islami, Amernis Nоkshiq Jovanovski, Musa Isufi, Flora Kadriu, Ismail Kasumi dhe Simona Toskiq

E Shtunë, 27 Shtator 2014 ora 20:00 – TEATRI POPULLOR MAQEDONAS – SHKUP

“Gjermanët e humbur”
autor: Dejan Dukovski
regjia: Sllobodan Unkovski

aktorë: Toni Mihajllovski, Nikolla Ristanovski, Kamka Toçinovski, Svezda Angelovska, Jovica Mihajllovski, Jordan Simonov, Oliver Mitkovski, Sanja Arsovska, Emil Ruben

E Diel, 28 Shtator 2014 ora 20:00 – TEATRI KOMBËTAR I KOSOVËS

“VDEKJA E NJE KOMISIONERI”
autor: Arthur Miller
regjia: Ljupço Gjorgievki

aktorë: Ismet Azemi, Igballe Qena, Hazir Haziri, Armend Ismajli, Bislim Muçaj, Basri Lushtaku, Eshref Durmishi, Sheqerije Buçaj, Shpëtim Kastrati, Albulena Kryeziu, Shota Baraliu, Shkumbin Osmani

E Hënë, 29 Shtator 2014 ora 20:00 – TEATRI I TETOVËS – TETOVË

“VAZJA KUQeZI”
autor: Neil Simon
regjisor: Kastriot Çipi

aktorë: Adrian Aziri, Visar Vishka dhe Linda Shabani

E Martë, 30 Shtator 2014 ora 20:00 – TEATRI TURK - SHKUP

"GURI"
autor: Marius Von Majenburg
regjia: Bilge Emin

aktorë: Ziba Radonçiq, Xhenap Samet, Suzan Akbelge, Zubejde Selimovska Ali, Funda Ibrahim, Biljana Jovanovska

E Mërkurë, 01 Tetor 2014 ora 20:00 – TEATRI SHQIPTAR – SHKUP

“GJYMTIMI”
autor: Martin McDonagh
regjia: Qëndrim Rijani

aktorë: Adem Karaga, Xhevdet Jashari, Amernis Nokshiqi dhe Luran Ahmeti

Publikuar: 19.09.2014 | 16:25
Lexuar: 1431 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime