E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një klasë e studentëve të diplomuar në veterinë nga Universiteti “James Cook” në Australi i kanë hyr një projekti “të pacipë” për të mbledhur fonde për mbrëmjen e tyre të diplomimit – ata kanë bërë fotografi duke u paraqitur të zhveshur.
Fotografohen lakuriq për të mbledhur fonde për ceremoninë e diplomimit (FOTO)

“Në vend se të ndërmerrnim ndonjë iniciativë të zakonshme, klasa jonë vendosem që të bëjmë diçka të ‘guximshme’ dhe interesante, duke krijuar një ‘kalendar nudo’”, shkruan studentët në ueb-in e tyre, transmeton Telegrafi.

Studentët shpresojnë që të mbledhin rreth 40 mijë dollarë nga kalendarët e tyre, çmimi i të cilëve është 19.95 dollarë.

Fotografohen lakuriq për të mbledhur fonde për ceremoninë e diplomimit (FOTO)
Fotografohen lakuriq për të mbledhur fonde për ceremoninë e diplomimit (FOTO)
Fotografohen lakuriq për të mbledhur fonde për ceremoninë e diplomimit (FOTO)

Publikuar: 19.09.2014 | 16:48
Lexuar: 1283 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime