E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Disa vjet pas realizimit të këtyre projekteve, aktivistët civilë që veprojnë në këtë qytet dëshirojnë që të ngrenë dilemën nëse kjo ka qenë zgjidhja më e mirë për qytetin, derisa ekspertët thonë se “pjesa urbane mbetet e cunguar pa kalldrëm”.
Guri që dëshmon historinë e Prizrenit


Kalldrëmi që dikur i mbulonte pothuajse të gjitha rrugët kryesore të Prizrenit, ku kanë qarkulluar edhe automjetet, ka mbetur veçse një kujtim në mendjet e banorëve të tij, ngase vite më parë pushteti lokal në emër të zhvillimit e modernizimit i ka larguar ata, dhe ka shtruar asfalt, për të lehtësuar qarkullimin e automjeteve.

Disa vjet pas realizimit të këtyre projekteve, aktivistët civilë që veprojnë në këtë qytet dëshirojnë që të ngrenë dilemën nëse kjo ka qenë zgjidhja më e mirë për qytetin, derisa ekspertët thonë se “pjesa urbane mbetet e cunguar pa kalldrëm”.

Publikuar: 20.09.2014 | 14:17
Lexuar: 1053 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime