E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Por, nuk ka të dhëna nëse mbajtja e sytjenave gjatë gjumit mund të shkaktoj efekte negative të gjirit raporton HuffPost. Amber Guth, profesoreshë e Kirurgjisë thotë se nuk ka të dhëna nëse fjetja me to është e shëndetshme apo jo e shëndetshme.
A duhet në të vërtetë të mbani sytjenat kur flini?Sigurisht se keni dëgjuar thashetheme se mbajtja e sytjenave kur flini shkakton kancerin e gjirit, apo i bënë këto të fundit të varura.

Por, nuk ka të dhëna nëse mbajtja e sytjenave gjatë gjumit mund të shkaktoj efekte negative të gjirit raporton HuffPost. Amber Guth, profesoreshë e Kirurgjisë thotë se nuk ka të dhëna nëse fjetja me to është e shëndetshme apo jo e shëndetshme.

Nëse vendosni të mbani sytjenat veshur gjatë gjumit, zgjidhni të jenë të butë dhe të rehatshëm, në të kundërtën mund t’ju shkaktojnë gjumë jo të rehatshëm.

Publikuar: 23.09.2014 | 18:48
Lexuar: 926 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime