E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Skuadra e Los Blankos u gjend në disavantazh pas vetëm 15 minutave lojë me golin e Albacar nga pika e bardhë, megjithatë arritën që në fund të marrin pikë të plota nga ky takim që doli të jetë më i lehtë se ç'mendohej.
Ronaldo, katër gola në fitoren e lehtë të Realit (VIDEO)

Real Madrid ka regjistruar fitore ndaj Elches me rezultat 4-1, në ndeshjen e vlefshme të javës së pestë në La Liga.

Ronaldo shënoi katër gola dhe Bale shënoi një herë për të përmbytur Elchen dhe për të marrë tre pikë të reja gjithsejt (9), duke u pozicionuar kështu në pozitën e katërt. Ky njëherit ishte hat-tricku i 25 në karrierën e Portugezit Cristiano Ronaldo.

Publikuar: 23.09.2014 | 22:51
Lexuar: 730 herë