E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Drejtori i Inspektoratit Sanitar dhe Shëndetësor Xhevxhes Shaqiri tha për “Vest” se deri tani kanë mbërritur tre autobusë me haxhilerë dhe se nga bisedat me ta, si dhe kontrollet, është konkluduar se nuk kanë simptoma të sëmundjeve të rrezikshme.
Asnjë nga haxhilerët e kthyer deri tani nuk ka simptoma të “ebolës”Asnjë nga haxhilerët e ardhur deri tani nga Arabia Saudite nuk ka simptoma të sëmundjeve si kolera, malaria ose ebola.

Drejtori i Inspektoratit Sanitar dhe Shëndetësor Xhevxhes Shaqiri tha për “Vest” se deri tani kanë mbërritur tre autobusë me haxhilerë dhe se nga bisedat me ta, si dhe kontrollet, është konkluduar se nuk kanë simptoma të sëmundjeve të rrezikshme.

Ai sqaron se në përputhje me masat për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse, miratuar nga Ministria e Shëndetësisë, haxhilerët duhet të kthehen vetëm nëpërmjet vendkalimit “Deve Bair” dhe aeroportit “Aleksandri i Madh” në Shkup.

Kjo sepse ekipet mjekësore ndodhen të stacionuara në këto dy pika kalimi.

Nëpërmjet vendkalimit “Dever Bair” pritet të kthehen rreth 703 haxhilerë, ndërsa nëpërmjet aeroportit rreth 230 haxhilerë.

Publikuar: 11.10.2014 | 12:58
Lexuar: 580 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime