E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Jam një sërbe me preardhje nga Kroacia por e shpërngulur në Sërbi. U rrita në Beograd dhe u njohta me një djalë, gjyshi (nga ana e babait) i të cilit ishte shqiptar, ka qenë një njeri i mrekullueshëm, dhe nga e gjithë familja e tij ai më pranoi dhe më priti si nuse.
Sërbja e martuar për shqiptar: 'Shqiptarët janë të mirë'


Në kulmin e nacionalizmit dhe shovenizmit sërb duke shfaqur urrejtjen ndaj shqiptarëve jo vetëm në stadiume por edhe media, rrjete sociale etj, një sërbe ka marrë guximin të tregojë historinë e saj e cila ka tërhequr vëmendjen e sërbëve në facebook duke treguar eksperiencën e saj si nuse shqiptare.

‘Jam një sërbe me preardhje nga Kroacia por e shpërngulur në Sërbi. U rrita në Beograd dhe u njohta me një djalë, gjyshi (nga ana e babait) i të cilit ishte shqiptar, ka qenë një njeri i mrekullueshëm, dhe nga e gjithë familja e tij ai më pranoi dhe më priti si nuse. Me bindje them se nuk ka popuj të mirë dhe të këqij, transmeton klan.mk. Gjithçka gatohet nga politikanët e poshtër. Dua vetëm paqe, për të gjithë njerëzit e mirë pa marrë parasysh religjionit dhe përkatësisë nacionale dhe e di se shumica prej nesh janë njësoj si unë’ ka shkruar Branka K. Ajo ka vazhduar më tej se ata kanë një vajzë që quhet Nina dhe studion në Itali, flet sërbisht dhe shkon në Kishë duke treguar tolerancën e bashkëshorit të saj shqiptar .

Publikuar: 26.10.2014 | 12:22
Lexuar: 608 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime