E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Tetë xhihadistët e Skenderajt në luftën e Sirisë dhe Irakut, sipas pjesëmarrësve në debat, ose janë produkt i fukarallëkut, i radikalizmit fetar, ose ata kanë qenë njerëz të dështuar këtu, u tha mes tjerash në debat.
Alarmante, vetëm nga Skenderaj i Kosovës ka 8  xhihadistë në Siri
Një vend i vogël siç është Skenderaj me kaq shumë xhihadistë, tregon për gjendjen alarmante në rajonin që është dëshmuar gjithëherë për luftën kundër pushtuesve dhe zaptuesve të trojeve shqiptare, dhe asnjëherë në lufta të huaja, është konstatuar në një debat të organizuar nga QG “Prehja”, në kuadër të projektit “Sfidat bashkëkohore të sigurisë nacionale në Kosovë – retrospektivë dhe perspektivë”, i cili mbështetet nga ambasada amerikane në Prishtinë.

Tetë xhihadistët e Skenderajt në luftën e Sirisë dhe Irakut, sipas pjesëmarrësve në debat, ose janë produkt i fukarallëkut, i radikalizmit fetar, ose ata kanë qenë njerëz të dështuar këtu, u tha mes tjerash në debat.

Publikuar: 28.10.2014 | 20:08
Lexuar: 738 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime