E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mourinho fitoi La Liga dhe Copa del Rey, gjatë detyrës së tij tre-vjeçar në kryeqytetin spanjoll, por ai u largua në rrethana të hidhura, duke rënë në konflikt me shumë lojtar të skuadrës, përfshirë kapitenin e klubit Iker Casillas.
Capelo: Ancheloti më i mirë për Real Madridin se sa MurinhoFabio Capello ka deklaruar se Carlo Ancelotti është një trajneri qëlluar shumë i mirë për Real Madridin, se sa bosi i më parshëm Jose Mourinho për shkak se italiani ka një karakter më pak përçarëse me një filozofi më tërheqës futbollit.

Mourinho fitoi La Liga dhe Copa del Rey, gjatë detyrës së tij tre-vjeçar në kryeqytetin spanjoll, por ai u largua në rrethana të hidhura, duke rënë në konflikt me shumë lojtar të skuadrës, përfshirë kapitenin e klubit Iker Casillas.

Ancelotti, ndërkohë, ka udhëhequr Real Madridin në lavdinë e Ligës së Kampionëve në sezonin e tij të parë. Capello beson se Ancheloti është takticien ideal për të udhëhequr los Blancos.

"Unë mendoj se ai është një trajner afatgjatë, trajneri i përkryer për Real Madridin," ka thënë Capelo.

"Carlo është pjesë e ekipit. Ndërsa Mourinho ishte kundër të gjithëve, sepse pëlqente të jetë katalizator për çdo gjë."

Me gjithë admirimin e tij të qartë për punën që Ancelotit që ka bërë në Madrid këtë vit, Capello beson se Diego Simeone do të jetë po aq i denjë për ta fituar çmimin e trajnerit më të mirë.

Publikuar: 04.11.2014 | 19:07
Lexuar: 507 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime