E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fakt është një fenomen i njohur si "Fallstreak cloud", që ndodh kur një pjesë e pikave të avullit zbret nën zero pa u kthyer në akull.
Australi, fenomen i rrallë në qiell (Foto)


Çfarë ndodh mbi Vonthaggi? Kjo ka qenë pyetja e shumë njerëzve që teksa janë zgjuar mëngjesin e të martës në qytetin jugor të Melburn, duke fotografuar një fenomen të rrallë në qiell.

Ajo që e bënte më të çuditshëm fenomenin ishte një ylber që dizenjonte një vijë pikërisht në qendër të gjurmës së reve.

Në fakt është një fenomen i njohur si "Fallstreak cloud", që ndodh kur një pjesë e pikave të avullit zbret nën zero pa u kthyer në akull.

Kjo gjendje qëndron derisa një faktor i jashtëm, që mund të jetë kalimi i një avioni, të ndërhyjë për të prishur strukturën e këtyre pikave. Shijoni pamjet!
Fallstreak cloud
Fallstreak cloud
Fallstreak cloud

Publikuar: 06.11.2014 | 13:14
Lexuar: 1527 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime