E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Përderisa është joshëse për ty të harxhosh deri në Vitin e Ri, ju mund të humbisni disa afate financiare kritike dhe të përballeni me dënime ose të humbasin mundësinë për të kursyer para shtesë. Një listë kontrolli financiare e fund vitit ju jep juve mundësinë të bëni ndryshime dhe ruani paratë para se ora të shënoj mesnatën e 31 dhjetorit.
10 lëvizjet e mençura me paratë para vitit 2015

Fundi i vitit është me plotë tension për shumë prej neve; ju bashkohemi festave, bëjmë pazare për festat, udhëtojmë dhe shpenzojmë kohë me familjen dhe miqtë.

Gjëja e fundit që e duam tani është të mendojmë për paratë. Kjo është çfarë duhet të vendosim për Vitin e Ri, a po jo?

Përderisa është joshëse për ty të harxhosh deri në Vitin e Ri, ju mund të humbisni disa afate financiare kritike dhe të përballeni me dënime ose të humbasin mundësinë për të kursyer para shtesë. Një listë kontrolli financiare e fund vitit ju jep juve mundësinë të bëni ndryshime dhe ruani paratë para se ora të shënoj mesnatën e 31 dhjetorit.

Këtu e keni një listë të planifikuar financiare. Përdoreni këtë për pak jave për të organizuar financat e juaja dhe t’i mbani nën kontroll- mënyra më e mirë për të përmbyllur vitin 2014.

1.Rishikoni shpenzimet e juaja
2.Shikoni raportin tuaj të kartës së kreditit
3.Mbani nën kontroll kartelën e kreditit
4.Bëni një pagesë shtesë hipoteke
5.Jepni kontributin tuaj për një llogari të daljes në pension
6.Rishikoni planet e sigurimit tuaj
7.Automatizo çdo gjë
8.Ribalanconi portofolin tuaj
9.Ndani diçka për bamirësi
10.Kanalizoni llogarinë tuaj të kursimeve

Publikuar: 24.12.2014 | 10:27
Lexuar: 3555 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime