E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Eshte nje emocion i madh te mendosh se Franca do organizoje evenimentin ne vitin 2016. Falenderoj Komitetin Ekzekutiv te UEFA-s qe votoi Francen, e cila do ta justifikoje besimin qe i eshte dhene”, u shpreh presidenti i Federates Franceze te Futbollit, Jean-Pierre Escalettes.
Euro 2016, Franca fiton te drejten e organizimit


Ne perfundim te mbledhjes se Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s eshte vendosur qe evenimentin me te madh futbollistik te kontinentit ta organizoje pikerisht Franca. 7 ishin votat ne favor te Frances dhe 6 per Turqine qe nuk mundi keshtu te organizonte nje evenimet te permasave te tilla.

“Eshte nje emocion i madh te mendosh se Franca do organizoje evenimentin ne vitin 2016. Falenderoj Komitetin Ekzekutiv te UEFA-s qe votoi Francen, e cila do ta justifikoje besimin qe i eshte dhene”, u shpreh presidenti i Federates Franceze te Futbollit, Jean-Pierre Escalettes.

Dosja franceze parashikon zhvillimin e aktivitetit ne 12 stadiume, 7 prej te cileve do rikonstruktohen. Qytetet organizatore do te jene; Bordo, Lens, Marseje, Paris (Stade de France e Parc des Princes), Lile, Lion, Nansi, Nise, Saint-Etienne, Strasburg dhe Tuluze.

Publikuar: 28.05.2010 | 06:22
Lexuar: 1241 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime