E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Me 3 janar fillon me punë Shkolla e Skijimit “Shkumbini”
Me 3 janar fillon me punë Shkolla e Skijimit “Shkumbini”Shoqata sportive “Shkumbini” Tetovë, krahas sportit të karatesë aktivitet e veta sportive do ti vazhdon edhe me sportin e skijimit. Në fakt prej para disa ditëve është hapur shkolla e skijimit Shkumbini që do të drejtohet nga ish skiatorët Jusuf Abduli dhe Ylber Rexhepi. Kjo shkollë e skijimit fillimisht do të punon me fillestar të skijimit, ndërsa në radhët e veta do të ketë edhe garues të cilët kanë përvojë në këtë sport.

“Vireve të fundit pothuajse e asnjë klub nuk merret me aktivitete të skijimit ashtu siç ishte para disa viteve kur në Kodrën e Diellit si një Qendër adekuate e për zhvillimin e këtij sporti sikur ishte e zbehtë. Mendoj se është nevojë e kohës që skijimi të jetë një ndër sportet më të përhapura në këtë nënqiell duke pasur para sysh kushtet që i ofron kjo qendër rekreative sportive “ theksoi Ylber Rexhepi

Sipas Ylber Rexhepit seancat e para stërvitore do të fillon menjëherë pas festave të Vitit të Ri nga 3 janari i vitit 2015. Të gjithë të interesuarit mund të paraqiten tek trajneri i klubit apo në numrat e telefonit 071-631-909 dhe 070-209-576

Publikuar: 30.12.2014 | 23:07
Lexuar: 712 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime