E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Atletico ishte vetëm disa sekonda larg triumfit pas golit nga Diego Godin. Por, Realin e mbajti gjallë Sergio Ramos, i cili barazoi rezultatin në minutën e 93-të, duke e dërguar ndeshjen në vazhdime. E atje, golat nga Gareth Bale, Marcelo dhe Cristiano Ronaldo e vulosën triumfin e Los Blancos.
‘La Decima’ e Realit


Pritjes së gjatë i erdhi fundi. Real Madrid e fitoi trofeun e shumëkërkuar të dhjetë të kampionit të Evropës. Në edicionin e parë nën drejtimin e trajnerit, Carlo Ancelotti, Los Blancos u kurorëzuan si mbret të kontinentit, duke mposhtur rivalin e qytetit Atletico Madrid, me rezultat 4:1, pas vazhdimeve në finalen e Lisbonës.

Atletico ishte vetëm disa sekonda larg triumfit pas golit nga Diego Godin. Por, Realin e mbajti gjallë Sergio Ramos, i cili barazoi rezultatin në minutën e 93-të, duke e dërguar ndeshjen në vazhdime. E atje, golat nga Gareth Bale, Marcelo dhe Cristiano Ronaldo e vulosën triumfin e Los Blancos.

Publikuar: 31.12.2014 | 16:30
Lexuar: 793 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime