E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mediet vendase raportojnë se granata nuk shpërtheu dhe nga ngjarja nuk pati të lënduar. Ndërkohë policia njoftoi se autori i ngjarjes u arrestua në Dolmabahce Palace në Stamboll.
Sulm ndaj Erdoganit, granatë në Presidencë (VIDEO)
Mediet vendase raportojnë se granata nuk shpërtheu dhe nga ngjarja nuk pati të lënduar.

Sulmet ndaj kreut të shtetit turk, nga fjalë kanë filluar të kthehen në vepra, në ditën e parë të vitit shënohet edhe incidenti i parë i këtij lloji. Një person lëshoi një granatë dhe qëlloi disa herë me armë në zyrën e Presidentit turk, Tajip Erdogan.

Mediet vendase raportojnë se granata nuk shpërtheu dhe nga ngjarja nuk pati të lënduar. Ndërkohë policia njoftoi se autori i ngjarjes u arrestua në Dolmabahce Palace në Stamboll.

"Ne e dimë identitetin e tij dhe lidhjet që ai ka, por nuk duam që t’i bëjmë publike. Ai ka qenë për disa kohë edhe në burg”, tha shefi i policisë së Stambollit, Selami Altiok.

Autori kishte një armë automatike, dy granata të tjera dhe një bombë artizanale. Policia dhe oficerët e sigurisë, disa prej të cilëve ishin të veshur me kostume të kuq ceremonial në nder të themeluesit të Turqisë, Mustafa Kemal Ataturkut, rrethuan zonën.

I dyshuari u dërgua polici, ndërsa një ekip bëri të mundur shpërthimin e kontrolluar të granatës. Por lidhur me ngjarjen ende nuk dihen shkaqet e këtij veprimi, pavarësisht se qytetarët protestuan prej javësh kundër qëndrimeve të Presidentit.


Publikuar: 01.01.2015 | 20:05
Lexuar: 737 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime