E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në pjesën tjetër nga Britani e Madhe, Anglia dhe Uelsi, priten erëra me shpejtësi prej 120 kilometra në orë.
Skocia në rezik nga nga një stuhi e fuqishmeSkocia është përfshirë nga një stuhi e fuqishme, ku shpejtësia e erës arrin 180 kilometra në orë, ndërsa qarkullimi hekurudhor është tërësisht i paralizuar, njoftojnë mediat franceze.

Në këtë pjesë nga Britani e Madhe afërsisht 70.000 shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike, ndërsa disa rrugë janë izoluar. Të gjitha shkollat në pjesën perëndimore të ishullit janë mbyllur.

Meteorologët parashikojnë që erërat e fuqishme dhe shirat e rrëmbyeshëm në Skoci të zgjasin edhe disa ditë dhe për këto shkaqe paralajmërohet për rrezik nga përmbytjet.

Në pjesën tjetër nga Britani e Madhe, Anglia dhe Uelsi, priten erëra me shpejtësi prej 120 kilometra në orë.

Publikuar: 09.01.2015 | 14:16
Lexuar: 853 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime