E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Postimi i kësaj karikature përmes faqes së ambasadës është në kontekstin e sulmit terrorist që ndodhi në revistën satirike "Charlie Hebdo" ku humbën jetën 12 persona.
Ambasada amerikane në Tiranë publikon një karikaturë të ObamësNjë karikaturë e Kevin "Kal" e botuar sot në prestigjozen "The Economist", ku tregohet Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, është postuar edhe në faqen në Facebook të Ambasadës Amerikane në Tiran.

“Roli i satirës është që të nxisë mendime – edhe mospajtim idesh. Prandaj edhe duhet mbrojtur”, shkruhet në postimin që shoqëron karikaturën. Kjo e fundit tregon Obamën në përpjekje për të drejtuar qeverinë që pengohet nga republikanët (elefantë) dhe demokratët (gomarë).

Postimi i kësaj karikature përmes faqes së ambasadës është në kontekstin e sulmit terrorist që ndodhi në revistën satirike "Charlie Hebdo" ku humbën jetën 12 persona.

Publikuar: 12.01.2015 | 18:02
Lexuar: 681 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime