E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Dielli dukej sikur kishte edhe dy binjakë të tjerë më të vegjël që e rrethonin nga të dyja krahët e që të tre lidheshin me njëri-tjetrin nga një ylber gjigant.
Mongolia ndriçohet nga tre yje

Njerëzit në Chifeng, qytet në Mongolinë Qendrore mbetën të mahnitur mëngjesin e së enjtes kur nuk lindi vetëm një diell, por tre të tillë.

Dielli dukej sikur kishte edhe dy binjakë të tjerë më të vegjël që e rrethonin nga të dyja krahët e që të tre lidheshin me njëri-tjetrin nga një ylber gjigant.

Në fakt bëhet fjalë për një fenoment meteorologjik të rrallë që ndodh sa herë që në ajër, në lartësinë të paktën 6 mijë metra ndodhen grimca të kristalta akulli që reflektojnë vetë diellin, njësoj si një pasqyrë e stërmadhe.

Publikuar: 22.01.2015 | 20:41
Lexuar: 861 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime