E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Për shumë vite kam vizituar shumë vende me probleme dhe gjithmonë mundohem të jap mbështetjen time, të them diçka që mund t’i jap kurajo njerëzve, por këtë herë mbeta pa fjalë.
Jolie: Vizita në Irak më la pa fjalë
“E kam vizituar Irakun 5 herë para vitit 2007, por nuk kam parë asgjë në krahasim me vuajtjet që pash këtë radhë, kam mbetur pa fjalë”, kështu është shprehur për “New York Times” aktorja.


“Për shumë vite kam vizituar shumë vende me probleme dhe gjithmonë mundohem të jap mbështetjen time, të them diçka që mund t’i jap kurajo njerëzve, por këtë herë mbeta pa fjalë. E çfarë mund të thoja kur një grua, moshatarja ime më tregonte se i kishin vrarë të gjithë familjen para syve dhe tani jetonte e vetme”, rrëfen aktorja Angelina Jolie.
Jolie i ka bërë thirrje autoriteteve të vihen në veprim për të drejtat e popullsisë në Irak dhe të shkojnë të shikojnë nga afër se çfarë ndodh, jo të flasin nga zyra.

Publikuar: 28.01.2015 | 17:02
Lexuar: 871 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime