E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Më pas shtojmë kripën, piperin, majdanoz, koper. Përzierja lihet në këtë mënyrë për 2 orë, në mënyrë që të njësohet shija e përbërësve me njëri – tjetrin.
Qofte shtëpie
Përbërësit

Mish: 70 gram

Qepë: 1 kokërr

Hudhër: 1 thelpi

Patate: 1 kokërr

Vezë: 2 kokrra

Bukë: 2 feta

Përgatitja

Në një tas të thellë hedhim mishin e grirë dhe më pas shtojmë qepën, hudhër, pataten, 2 vezët dhe 2 feta bukë të thekura dhe të thërmuara.

Më pas shtojmë kripën, piperin, majdanoz, koper. Përzierja lihet në këtë mënyrë për 2 orë, në mënyrë që të njësohet shija e përbërësve me njëri – tjetrin.

Më pas me masën e përftuar formojmë qoftet në formën e dëshiruar dhe i squqim me vaj ulliri.

Publikuar: 31.01.2015 | 22:44
Lexuar: 553 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime