E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

E presim mishin në copa katrore të vogla. Gjithashtu presim dhe djathin kaçkavall në kubikë të vegjël (Djathi kaçkavall duhet të jetë i fortë dhe cilësorë që të japë më shumë shije).
Mish me arra në furrë
Përbërësit

400 gr. mish viçi

200 gr. djath kaçkavall

100 gr. arra

Kripë, piper i zi

Përgatitja

E presim mishin në copa katrore të vogla. Gjithashtu presim dhe djathin kaçkavall në kubikë të vegjël (Djathi kaçkavall duhet të jetë i fortë dhe cilësorë që të japë më shumë shije).

Mishin e marinojmë më parë me kripë e piper të zi. Marrim letrën e aluminit dhe e presim në 4 copa katrore. Në çdo copë letre vendosim 4-5 copa mishi, 4-5 copa kackavall dhe 4-5 thelpinj arre.

E mbështjellim mirë me letrën e aluminit dhe e vendosim në furrë për 30 minuta, duke e kontrolluar herë pas here nëse po piqet në mënyrën e duhur.

Publikuar: 31.01.2015 | 22:55
Lexuar: 802 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime