E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky veprim është quajtur grushshtet nga fraksioni kryesor politik.
Shpërbëhet parlamenti në Jemen nga rebelëtRebelët shiitë Huthi në Jemen e kanë shpërbër parlamentin dje ndërsa thanë se do ta krijojnë një asamble të përkohshme para formimin të qeverisë.

Ky veprim është quajtur grushshtet nga fraksioni kryesor politik.

Këshilli i Sigurimit i Kombëve të Bashkuara tha se është shumë i shqetësuar me situatën në Jemen, ndërsa kanë bërë thirrje për lirimin e presidentit, kryeministrit dhe kabinetit qeveritar, të cilët po mbahen në arrest shtëpiak.

Jemeni po përballet me trazira politike që nga muaji i kaluar kur ka dhënë dorëheqje presidenti, Abd-Rabbu Mansour Hadi dhe qeveria e kryeministrit Khaled Bahah.

Dorëheqjet kanë rezultuar pasi militantët Huthi e kanë kapur pallatin presidencial.

Publikuar: 07.02.2015 | 12:27
Lexuar: 475 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime