E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kerry Bajaj, një specialist i ushqimit tregon se si duhet të kujdesemi dhe se si duhet t’i zgjedhim ushqimet që funksionojnë më mirë së bashku.
6 ushqimet që mund të funksionojnë më mirë sëbashku
Njerëzit thonë se ju jeni ajo që hani, por në të vërtetë ju jeni çfarë trupi juaj mund të thithë nga ajo që hani.

Zgjedhja e ushqimeve me lëndë shumë ushqyese është një fillim i mirë, por nëse ju doni ta përmirësoni akoma më shumë shëndetin tuaj, ju duhet të dini strategjinë e ushqyerjes dhe vlerat e ushqimeve që ju konsumoni.

Kerry Bajaj, një specialist i ushqimit tregon se si duhet të kujdesemi dhe se si duhet t’i zgjedhim ushqimet që funksionojnë më mirë së bashku.

“Nëse unë do fokusohesha në një gjë që përmirëson zgjedhjet tuaja ushqimore, do të thoja të shtonit yndyrna të shëndetshme gjatë ngrënies, të tilla si: vaj ulliri, vaji i kokosit , avokado, arra, gjalp kikirku ose ullinj.

Vitaminat A, D, E dhe K kanë të gjitha yndyrë, kështu që ju duhet të hani yndyrë të shëndetshme në mënyrë që të absorboni ato vitamina. Gjithashtu në këtë mënyrë ju përmirësoni shëndetin dhe mbani në mënyrë të qëndrueshme sheqerin tuaj në gjak”-tha Kerry Bajaj.

Publikuar: 04.03.2015 | 13:46
Lexuar: 514 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime