E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mendoj se nëpërmjet kësaj do të arrijmë që ti kyçim të gjitha palët e tanguara dhe teksti përfundimtar i ligjit të miratohet me konsensus dhe më tutje të jetë i implementueshëm nga palët e tanguara”, tha ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdylaqim Ademi.
Ademi: Në përgatitje e sipër Ligji për arsim të lartë i cili do jetë i pranueshëm për të gjithë
“Sot filluan me punë grupet punuese, do të thoja grupi punues sepse bëhet fjalë për qëllim të përbashkët për përgatitjen e konceptit të ri për ligjin e ri për arsim të lartë. Bëhet fjalë për njerëz që deri tani kanë qenë të kyçur në faza të ndryshme në arsimin e lartë dhe në përgatitjen e ligjeve.

Dhe jam i bindur që ky grup do të përgatit konceptin më të mirë të mundshëm për Maqedoninë, i cili pastaj do të shndërrohet në tekst për ligjin e arsimit të lartë që do të shqyrtohet në publik dhe pastaj do të dorëzohet për miratim në Parlamëent.

Mendoj se nëpërmjet kësaj do të arrijmë që ti kyçim të gjitha palët e tanguara dhe teksti përfundimtar i ligjit të miratohet me konsensus dhe më tutje të jetë i implementueshëm nga palët e tanguara”, tha ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdylaqim Ademi.

Publikuar: 16.03.2015 | 17:56
Lexuar: 896 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime