E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Protagonistët e fitores së katalanasve ishin francezi Matjë dhe uruguajani Suares, të cilët shënojnë golat e parë në përballjen e gjigandëve spanjollë.
Barcelona fiton 2-1 “Klasiken”
Barcelona fiton 2-1 “Klasiken” ndaj Realit të Madridit dhe e çon në 4 pikë diferencën me rivalët e tyre direktë në kampionatin spanjoll.

Protagonistët e fitores së katalanasve ishin francezi Matjë dhe uruguajani Suares, të cilët shënojnë golat e parë në përballjen e gjigandëve spanjollë.

Goli i vetëm për madrilenët mban firmën e Kristiano Ronaldos, i cili barazoi njëkohësisht Raul Gonzalezin me 15 gola në ndeshjet “Klasike”.

Një sukses i merituar ky i Barcelonës, lojtarët e së cilës dominuan lojën sidomos në pjesën e dytë, ku shpërdoruan shumë raste.

Ndërkohë që skuadra katalanase regjistron fitoren e 10 në 11 ndeshjet e fundit në kampionat, Reali i Ançelotit vazhdon të vuajë e të humbasë pikë, të cilat me siguri që do t’i kërkojë shumë në javët e fundit të kampionatit.

Publikuar: 23.03.2015 | 12:06
Lexuar: 453 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime