E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Seksi perfekt zgjat 10 minuta. E kanë mbështetur këtë teori 50 specialistë për revistën amerikane “Society for Sex Therapy and Reserch”, që për vite ka analizuar qindra çifte me probleme seksuale.
Seksi perfekt zgjat 10 minuta
Siç duket seksi që zgjat 10 minuta është perfekt, dhe jo seksi që zgjat më shumë, të paktën kështu thuhet sipas disa specialistëve amerikanë.

Seksi perfekt zgjat 10 minuta. E kanë mbështetur këtë teori 50 specialistë për revistën amerikane “Society for Sex Therapy and Reserch”, që për vite ka analizuar qindra çifte me probleme seksuale.

Bie poshtë teoria e “sa më gjatë, aq më mirë”. Nuk ka më maratona të seksit, por pak momente intensive të pasionit.

Studimi thotë se vetëm në 10 minuta gjërat janë në maksimum, më pas ato veniten, qoftë edhe nga ana psikologjike.

Çështja qëndron te truri. Në 10 minuta ai është i përqendruar. Më pas nis të mërzitet.

Publikuar: 11.04.2015 | 21:30
Lexuar: 702 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime