E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Lajmin e ka bërë të ditur botuesi i tij, i cili ka shtuar se Grass është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare.
Ndërron jetë laureati i Çmimit Nobel në Letërsi

Laureati i Çmimit Nobel në Letërsi, Gunter Grass, i njohur për novelën e tij “Tamburja e vogël”, ka ndërruar jetë.

Lajmin e ka bërë të ditur botuesi i tij, i cili ka shtuar se Grass është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare.

Sipas njoftimit, ai ka mbyllur sytë në një klinikë në qytetin e Lubeckut, ditën e hënë. Shkaqet e vdekjes nuk janë saktësuar.

Publikuar: 13.04.2015 | 12:58
Lexuar: 642 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime