E martë, 22.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pulen e pastrojme mire dhe e ndajme ne pjese te rendomta. Pulen e qesim ne nje ene me uje sa te mbulohet dhe i shtojme 1 luge krip.
Mish pule i fėrguar
Perberesit:

Pule e ndare ne pjese te rendomta ose vetem shpatulla
Veze
Miell
Prezle (buke e thekur e bluar)
Vaj per fergim
Piper,vegete,piper i kuq
Vaj ulliri
Hudher pluhur
Udhezimet:

Pulen e pastrojme mire dhe e ndajme ne pjese te rendomta.
Pulen e qesim ne nje ene me uje sa te mbulohet dhe i shtojme 1 luge krip.

Pastaj vihet ne zjarre te vloj derisa te zihet mire.
Pastaj largojme pulen nga zjarri,kullojme pjeset e pules nga lengu(lengun e pules mos e humbni sepse mund te pardoret per supe dhe eshte shume e shijshme).

Pastaj pjeset e pules i kalojme neper melmesen per mish pule te gatshme qe blihet dhe e leme per dy ore.
Pjeset e pules i kalojme ne miell,neper vezen e tundur e pastaj neper prezle.

Vajin e nxehim dhe i fergojme pjeset e pules ne tigan me vaj ne te dyja anet derisa te skuqen.

Pule shume e shijshme me pjese kercelluese nga jasht kurse mbrenda nje mish i bute dhe shume i shijshem.Kete garniture mund ta servoni me patate te skuqura ,me oriz etj sipas deshires

Publikuar: 19.04.2015 | 00:00
Lexuar: 442 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime