E shtunë, 20.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ne belnder vendosni copezat e portokallit,bananene e coptuar,qumeshtin,,mjaltin,kosin dhe te gjitha perzieni per 1 minute.
Pije freskuese me banane dhe portokall
Smoothie (pijet freskuese me fruta ose perime) perves se jane shume praktike ti konsumojme jane edhe te shendetshme. Krejt qka na nevoitet per nje smythi te mire eshte nje blender dhe pemet ose perimet sipas deshires sone.

Perberesit:

2 portokalle
1 banane
1 filgjan qumesht
4 luge mjalte
200 ml kos(jogurt) te fresket
4 katrore akulli
Udhezimet:

Portokallet qerohen dhe grihen ne copeza te vogla.

Ne belnder vendosni copezat e portokallit,bananene e coptuar,qumeshtin,,mjaltin,kosin dhe te gjitha perzieni per 1 minute.

Pastaj shtoni edhe copezat e akullit dhe perzieni derisa lengu te kete nje konsistence sa me homogjene.Sherbehet e fresket,dhe eshte sa freskuses aq edhe e shendetshme.

Publikuar: 26.04.2015 | 23:44
Lexuar: 524 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime