E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shumë tifozë ishin në tension të lartë e disa prej tyre gati sa nuk iu doli edhe zemra prej vendit.
Ja sa rëndë u përjetua humbja e Pacquiaos
Meçi më i shtrenjtë në histori të boksit, meçi i shekullit, mes boksierit amerikan Floyd Mayweather dhe atij filipinas, Manny Pacquiao, është përcjellë me emocione të mëdha.

Shumë tifozë ishin në tension të lartë e disa prej tyre gati sa nuk iu doli edhe zemra prej vendit.

Në një kohë kur Pacquiao po zhvillonte meçin e shekullit në boks përballë Mayweather, në Las Vegas, mbi 7000 milje larg, në Filipine, tifozët e kanë përjetuar me dhembje humbjen e yllit të tyre.

Pacquaio është një hero kombëtare në Filipine, por humbja ia ka thyer zemrën tifozëve të tij, që kishin mbushur sheshet e Manilas për ta ndjek.

Publikuar: 03.05.2015 | 17:07
Lexuar: 493 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime