E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Por, kur shkuan ta blejnë, nuk ishte akoma gati dhe kështu, duke braktisur ëndrrën e kullave, disa djem vendosën të ndërtonin në shtëpi një grataçelë: 35 hamburgerë me djath për një total prej 70 katesh mes mishit dhe djaathit.
Hamburger për rekord në Japoni, 35 shtresa me mish dhe djath
Donin të hanin "Tower Burger"-in famëkeq, të prodhuar nga zinxhiri i Lotarisë në Lindjen e Largët, pesë kate me panine, që siç e thotë edhe reklama, "kanë brenda gjithçka".

Por, kur shkuan ta blejnë, nuk ishte akoma gati dhe kështu, duke braktisur ëndrrën e kullave, disa djem vendosën të ndërtonin në shtëpi një grataçelë: 35 hamburgerë me djath për një total prej 70 katesh mes mishit dhe djaathit.

Momenti më i vështirë? Autorët thanë se nuk pati probleme kur hëngrën këtë kollos ushqimor, por gjatë ndërtimit, pas katit të 15, paninia fiilloi të lëkundej. Një problem që gjithsesi djemtë e kaluan me sukses, duke arritur të realizojnë sot atë që është një hamburger i vërtetë për Guinness.

Publikuar: 12.05.2015 | 10:13
Lexuar: 487 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime