E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

OSBE shprehu shqetësim për krizën politike dhe situatën e sigurisë në vend si dhe theksoi gatishmëri për të ndihmuar në tejkalimin e gjendjes.
Ahmeti: Dhuna dhe destabilizimi nuk janë interes i shqiptarëve


Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti është takuar sot në Shkup me Përfaqësuesin special të OSBE për Ballkanin Perendimor, Ambasadorin Gerard Stoudman si dhe Komisaren e Lartë për të drejtat e Komuniteteve, Astrid Thors.

Ahmeti shprehu mirënjohje për kontributin konstruktiv të OSBE dhe komunitetit ndërkombëtar në tejkalimin e situatës shumë të vështirë në Kumanovë.

Ahmeti kërkoi bashkëpunim dhe komunikim më të madh rajonal për të gjitha çështjet,1-1 sepse dhuna dhe destabilizimi nuk janë interes i askujt.

OSBE shprehu shqetësim për krizën politike dhe situatën e sigurisë në vend si dhe theksoi gatishmëri për të ndihmuar në tejkalimin e gjendjes.
AhmetiI: Dhuna dhe destabilizimi nuk janë interes i shqiptarëve

Publikuar: 14.05.2015 | 12:47
Lexuar: 559 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime