E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Madje, ajo thotë se kjo Qeveri e luftoi Marrëveshjen e Ohrit dhe vendosi autoritarizëm në vendin.
Mehmeti: Mjaft ishte, është koha për dorëheqje!
Ermira Mehmeti, deputete e BDI-së në Kuvendin e Maqedonisë, nuk i beson më Qeverisë pjesë e së cilës është subjekti i saj.

Madje, ajo thotë se kjo Qeveri e luftoi Marrëveshjen e Ohrit dhe vendosi autoritarizëm në vendin.

Lexojeni të plotë postimin e saj:

Une kam votuar per kete Qeveri sepse kam besuar se:

- do te anetaresohemi ne NATO
- do te nisim negociatat per UE
- do te realizojme premtimet per barazi te plote
- do te rikthejme vlerat e demokracise
- do te rivendosim sigurine

Por, gjate gjithe kesaj kohe, Qeveria:

- e izoloi vendin nga partneret nderkombetare
- e rrenoi imazhin pozitiv te vendit
- nuk tregoi asnje respekt per parimet e bashkeqeverisjes etnike
- pa ndalur e luftoi realizimin e Marreveshjes se Ohrit
- vendosi autoritarizmin ne vend te demokracise
- refuzoi dialogun
- rrenoi bashkejetesen
- prishi kohezionon e brendshem

Mjaft ishte. As qytetaret dhe as komuniteti nderkombetar nuk mbeshtet qeverisjen jodemokratike.

Eshte koha per doreheqje

Publikuar: 17.05.2015 | 18:02
Lexuar: 525 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime