E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Moska zyrtare reagoi edhe për Goshincë, edhe për përgjimet, por edhe tha që zgjerimi i NATO-së me vendet e Ballkanit perëndimor, përfshirë edhe Maqedoninë, paraqet provokim dhe përzierje në interesat e privilegjuara Ruse në Ballkan.Nga ana tjetër, Sekretari Amerikan i Shtetit Keri theksoi që vija e zjarrit të përplasjes perëndimoro-ruse është Ballkani Perëndimor“, shkruan ndërmjet tjerash Artan Grubi.
Loja ruse në Maqedoni e dukshme
Deputeti i BDI-së, Artan Grubi mendon se loja ruse në Maqedoni tashmë ka filluar që të dale në pah, përmes deklaratave të tyre për ngjarjet e fundit që ndodhën në Gushincë, Kumanovë e gjetiu.

"Dje Llavrov nga Beogradi, sot Ministria e Jashtme Ruse flasin për nxitësit ndërkombëtar të krizës në Maqedoni për arsye të gazit rus si dhe të sanksioneve ndaj Moskës, por kryesisht edhe për aspiratat Euro-Atlantike. Kohë më parë, Moska zyrtare reagoi edhe për Goshincë, edhe për përgjimet, por edhe tha që zgjerimi i NATO-së me vendet e Ballkanit perëndimor, përfshirë edhe Maqedoninë, paraqet provokim dhe përzierje në interesat e privilegjuara Ruse në Ballkan.Nga ana tjetër, Sekretari Amerikan i Shtetit Keri theksoi që vija e zjarrit të përplasjes perëndimoro-ruse është Ballkani Perëndimor“, shkruan ndërmjet tjerash Artan Grubi.

Publikuar: 17.05.2015 | 20:03
Lexuar: 467 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime