E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një prej këtyre spoteve është edhe ai që quhet “The Magic Trick”, ku një tregues flet për një djalë të ri 24-vjeçar që “arrin të zhduket nga rruga, duke përdorur celularin”.
Reklamat e çuditshme të qeverisë zvicerane (video)
Policia zvicerane ka nisur një fushatë për të parandaluar aksidentet për shkak të pakujdesisë.

Në krye të tyre qëndrojnë zbavitja me celularët smartfonë. Për të tërhequr vëmendjen e masave të reja janë hedhur në transmetim një sërë spotesh publicitare që e kanë tejkaluar në një farë mase edhe cakun e të qenit “të kujdesshëm” në ekran.

Një prej këtyre spoteve është edhe ai që quhet “The Magic Trick”, ku një tregues flet për një djalë të ri 24-vjeçar që “arrin të zhduket nga rruga, duke përdorur celularin”.

Ironi e fortë sepse atë e përplas një makinë. Spoti po bën xhiron e botës ndërsa kanë nisur diskutimet për këtë mënyrë të të bërit fushatë sensibilizmi.

Publikuar: 21.05.2015 | 16:05
Lexuar: 529 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime