E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nuk ka rëndësi se sa shumë jepeni pas një femre për ta bërë atë për vete, sa romantikë tregoheni për t’i shtuar edhe më shumë pikë vetes, kur vjen fjala për seks meshkujt marrin atë që japin.
Femrat dhe meshkujt, dëshira të njejta seksuale


Nuk ka rëndësi se sa shumë jepeni pas një femre për ta bërë atë për vete, sa romantikë tregoheni për t’i shtuar edhe më shumë pikë vetes, kur vjen fjala për seks meshkujt marrin atë që japin.Shpesh meshkujt mendojnë se dëshira seksuale e femrave është e ndryshe nga ajo që ata shfaqin vetë. Por sipas studimeve më të fundit, rezulton se femrat priren të kenë dëshira të përafërta seksuale me meshkujt edhe pse e kanë të vështirë t’i pranojnë apo t’i shprehin ato.

Nuk ka rëndësi se sa shumë jepeni pas një femre për ta bërë atë për vete, sa romantikë tregoheni për t’i shtuar edhe më shumë pikë vetes, kur vjen fjala për seks meshkujt marrin atë që japin. Nëse shpejtoheni për të kryer marrëdhënie seksuale partnerja juaj mund t’u ndalojë ose jo, kjo është zgjedhja e saj. Nëse nxitoheni, partneri juaj mund të përjetojë edhe dhimbje ose siklet në vend të kënaqësisë. Gjithashtu shumë meshkuj të cilët nxitojnë për të kryer marrëdhënie seksuale në fund ndihen të turpëruar dhe aspak në formë për herën tjetër.

Femrat dhe meshkujt, dëshira të njejta seksuale
Teknikat

Nëse jeni aq shumë të përqendruar në teknikë, harroni që jeni ju në rolin e protagonistit, pra të atij që udhëheq aktin seksual dhe përfundoni në një spektator. Nëse jeni shumë i fokusuar në pozicionet e reja, rrezikoni të humbisni një ose më shumë kënaqësi që u dhuron seksi. Në rastin më të keq, nëse jeni shumë të shqetësuar rreth asaj çfarë po bëni, nuk do të mund ta ndaloni më afshin tuaj dhe akti seksuale do të zgjasë kaq shumë sa partnerja juaj do të jetë e thatë, e lënduar, dhe me dëshirën me të madhe që ky takim të seksual të mos ishte bërë kurrë.

Kur e gjithë eksperienca seksuale fokusohet në dëshirën për të kryer disa herë marrëdhënie dhe për t’i dhuruar partneres orgazma të shumëfishta, ju dhe partnerja juaj në fund të aktit mund të jeni të dy zhgënjyer pasi nuk keni marrë aspak kënaqësinë që kishit menduar. Në disa raste partneri priret të ushtrojë presion mbi femrën që ka në shtrat, e cila mund t’i përkeqësojë edhe më shumë gjërat, pasi nga ana e saj bëhet më e vështirë për të shtuar epshin dhe ndjerë kënaqësinë që do të dëshironit të përjetonit në atë çast.

Nëse e forconi mendjen dhe gjithë trupin tuaj gjatë aktit seksual, veç organeve gjenitalë, aktivizohen më shumë pjesë të trurit tuaj. Kjo është konfirmuar nga studimet më të fundit mjekësore që analizojnë lidhjen e trurit dhe orgazmës. Eksperimentimi i meshkujve dhe femrave të cilat arrinin në orgazëm, pavarësisht problemeve të tyre me shtyllën kurrizore dhe humbjes së ndjeshmërisë, organet e tyre gjenitale tregonin një lidhje mes forcës së trurit dhe bashkimit të partnerëve për të lehtësuar kënaqësinë e një orgazme.

Koordinimi i kohës

Nëse merrni më shumë kohë për t’u koordinuar me partnerin dhe veten tuaj për t’u fokusuar në kënaqësinë e të gjithë trupit dhe jo vetëm një pjesë të veçantë të tij, atëherë do të evitoni tri gabimet më të zakonta të formës së kryerjes së seksit tek meshkujt: ngutja për të kryer marrëdhënie seksuale, krijimi i një akti seksual mekanik, ejakulacion i parakohshëm. Duke ulur ritmin, qëndruar në të tashmen, dhe lejuar vetes suaj rrjedhjen natyrale të gjërave , duke përfshirë puthjet, komplimentet, masazhet do të bëni të mundur krijimin e një energjie seksuale e cila do të përhapet ne të gjithë trupin tuaj. Seksi do të zgjasë më shumë dhe me pjesëmarrjen e të dy partnerëve, duke shtuar eksitimin seksual dhe kënaqësinë e një orgazme.

Publikuar: 16.06.2010 | 19:47
Lexuar: 3428 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
duffy (06/06/2011 02:19:33) Meshkujt gjithmon nguten ne seks .

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime