E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në këtë mënyrë, bien poshtë të gjitha spekulimet të cilat vetë trajneri bëri që të lindnin me deklaratat e tij pas fitores ndaj Juventusit, kur tha se nuk e dinte aspak të ardhmen, por do të shijonte triumfin europian.
Luis Enrique, deri në vitin 2017 me Barcelonën
Luis Enrique do të jetë trajner i Barcelonës edhe për dy sezone të tjera. Pasi fitoi Champions League në Berlin, duke arritur “Tripletën” e dytë në historinë e Barcelonës, trajneri spanjoll ka rinovuar kontratën me klubin katalanas edhe për një vit, duke ia shtyrë skadencën për qershorin e vitit 2017.

Në këtë mënyrë, bien poshtë të gjitha spekulimet të cilat vetë trajneri bëri që të lindnin me deklaratat e tij pas fitores ndaj Juventusit, kur tha se nuk e dinte aspak të ardhmen, por do të shijonte triumfin europian.

Luis Enrique ka mundësinë që sezonin e ardhshëm të barazojë Guardiolën duke fituar edhe Superkupën e Spanjës, Superkupën e Europës dhe Botërorin e Klubeve.

Publikuar: 10.06.2015 | 10:49
Lexuar: 405 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime